Ceviz Kürü Tiroid Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Ceviz Kürü Tiroid Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ceviz Kürü, Tiroit bezlerinin küçülerek guatr hastalığının önüne geçebilmek için oldukça etkili bir kürdür. Tiroit rahatsızlığı insan hayatını oldukça olumsuz etkileyerek birtakım konuşma bozukluğuna ve nefes alıp vermede zorlanmaya neden olur. Bu nedenle tiroit bezlerinin kontrol altına alınması gerekir. Tiroit bezleri için yapılan cerrahi müdahaleler yenilenme riskini arttırdığı için ceviz kürü tiroit uygulaması cerrahi müdahaleden çok daha etkili olmaktadır. Uygulamayı düzenli olarak günlük hazırlayıp yaptığınızda tiroit bezlerindeki küçülmeyi adım adım izleyebilir ve aradaki farkı hissedebilirsiniz. Oldukça basit olan ceviz kürü tiroit bezlerinin çalışmasını sağlar ve daha rahat nefes almanızı kolaylaştırır. Ceviz kürünü cevizin içindeki ceviz perdelerinden faydalanılarak hazırlanmaktadır. Bu nedenle cevizin kabuklu olmasına özen gösterin. Kırılmış olan cevizlerin içeriğindeki antioksidanlar kaybolacağından ceviz kürü tiroit için hazırladığınız gün cevizleri kırın. Kırılmış olan cevizleri kullanmayın.

Ceviz Kürü Tiroit Nasıl Yapılır?

2 adet cevizi kırarak içindeki cevizin perdeleri ile kırmış olduğunuz cevizi bir çay bardağına atarak üzerine klorsuz su ekleyin. Daha sonra üzerini kapatarak sabaha kadar bekletin. Bu uygulamayı her gün akşam yatmadan önce hazırlarsanız daha etkili olur. Her sabah aç karnına önce suyunu içip ardından cevizini tüketin. Bu uygulamayı her sabah uyguladıktan sonra birkaç hafta sonra tiroit bezlerinin çalıştığını ve eskisinden çok daha iyi olduğunuzu hissedeceksiniz. Dilerseniz 25 ya da 30 adet cevizi birden kırıp ağzı kapaklı bir cam kavanozda üzerine bir litre klorsuz su ekleyerek de hazırlayabilirsiniz.

Ceviz kürü tiroit için bir diğer kür ise yaklaşık olarak 50 adet kırılmamış cevizi kırın. Daha sonra sadece cevizin perdelerini cam bir kavanoz içine alarak üzerine yaklaşık olarak bir litre su ekleyin. Daha sonra kavanozun kapağını kapatarak, 7 gün boyunca güneş ışığı almayan bir yerde bekletin. Daha sonra 20 gün boyunca bir hafta içip, bir hafta ara verin. Tiroitlerin çalışması için mucizevi bir kürdür.

Ceviz Kürü Tiroid Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Popüler İçerikler

Haber Bülteni

Güncel

Tokat Cevizi Türleri ve Özellikleri

Tokat Cevizi Türleri ve Özellikleri

Güncel

Ceviz Kilo Yapar mı?

Ceviz Kilo Yapar mı?

Güncel

Hindistan Cevizi Yağı Kahve

Hindistan Cevizi Yağı Kahve