Organik Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Organik Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Organik Hindistan cevizi yağı, Hindistan cevizi tropik bölgelerde yetişen bir palmiye türüdür. Hindistan cevizi lipidler, kaprilik asit, kaprik asit, antibakteriyel, antiviral, antifungal içeren mükemmel bir besindir. Bu özelliklerinden dolayı birçok hastalıkla mücadelede fayda sağlamaktadır. Hindistan cevizinin rendelenmiş hali ile pastalarda kekler de süsleme ve tat katma amacıyla kullanılmaktadır. Organik Hindistan cevizi yağını elde etmek için, ilk olarak Hindistan cevizinin beyaz etli bölümü kurutulur. Daha sonra soğuk sıkım yöntemiyle sıkılarak organik Hindistan cevizi yağı elde edilmektedir.


Organik Hindistan cevizi yağının kullanım alanları ve faydaları nelerdir?

 • Organik Hindistan cevizi yağı doğal bir deodorant görevi görmektedir. İçeriğindeki laurik asitler, kötü kokuların oluşumunu engellemektedir. Ayrıca ayak kokusu için de kullanılmaktadır. Ayaklarınızı sabah-akşam Hindistan cevizi yağı ile ovun ve kötü kokulardan kurtulun.
 • Antifungal ve antibakteriyel özellikleri sayesinde ağızda bulunan zararlı bakterilerden kurtulmanızı sağlar. Bunun yanında çok ferah bir ağız kokusu bırakmaktadır. Bir tatlı kaşığı organik Hindistan cevizi yağını bir bardak su içine ilave ederek gargara yapın.
 • Makyajın kolaylıkla temizlenmesini sağlamaktadır. Pamuğun üzerine birkaç damla sürün ve makyajınızı silin. Sonrasında ılık su ile durulayın.
 • Özellikle bebekler için pişiklerde kullanımı tavsiye edilmektedir.
 • Zayıf ve kırılgan tırnaklara sahip kişiler, gece yatmadan önce tırnaklara az miktarda Hindistan cevizi yağı ile masaj yaparak, tırnakların daha güçlü ve daha hızlı büyümesini sağlamış olacaklardır. Ayrıca tırnak etleri de yumuşamış olacaktır.
 • Dudak nemlendiricisi olarak da kullanılmaktadır. Organik, yenilebilir bir yağ olduğu için hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır.
 • Organik Hindistan cevizi yağını yemeklerde de gönül rahatlığıyla kullanmak mümkündür. Ayrıca çay, kahve ve keklerde de kullanılmaktadır.
 • Kadınların hamilelik döneminde görülen karın çatlakları, Hindistan cevizi yağı ile çatlakların oluşumunu engelleyebilirsiniz.
 • Sigara, kahve, çay gibi nedenlerden dolayı sararmış, kötü görünümlü dişlerin beyaz görünmesini sağlamaktadır. Bunun için Hindistan cevizi yağı, 5 damla nane yağı ve 1 çay kaşığı karbonatı karıştırın. Dişlerinizi bu karışımla fırçalayın ve sararmış dişlerin beyazladığını göreceksiniz.
 • Vücut için doğal bir nemlendirici görevi görmektedir. Vücuttaki ölü deriden kurtulmanızı sağlayacaktır.
 • Bu yağ saçlar içinde faydalı olmaktadır. Saçınızı yıkamadan önce saçınıza organik Hindistan cevizi yağı uygulayın ve 15 dakika bekletin. Saçınızın daha parlak ve yumuşak olduğunu göreceksiniz.
 • Güneş yanıklarında da kullanılan bu yağ, yanığın harareti hafifledikten sonra Hindistan cevizi yağı ile masaj yaparak sürün. Yanık olan yerin daha hızlı iyileşmesini ve derinin soyulmasını engellemede faydalı olacaktır.
 • İçeriğindeki sağlıklı yağlar sayesinde anne sütünün artmasını sağlayacaktır.
 • Kas ağrıları ve böcek ısırıklarında Hindistan cevizi yağı uygulayarak hafifletebilirsiniz.
 • Bebeklerin başında görülen konakların kolayca temizlenmesini sağlamaktadır. Bol miktarda yağ ile masaj yapın ve bir süre bekletin. Konakların yumuşadığını göreceksiniz.
 • Sıyrık ve kesiklerin üzerine uygulandığında yaranın kısa sürede iyileşmesini sağlayacaktır. Ayrıca yarayı bakterilerden koruyacaktır.

Organik Hindistan Cevizi Yağı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Ceviz Tohumu Ekimi ve Bakımı

Ceviz Tohumu Ekimi ve Bakımı

Ceviz Ağacı Fidanı Bakımı

Ceviz Ağacı Fidanı Bakımı

1 Adet Ceviz Kaç Kalori?dir?

1 Adet Ceviz Kaç Kalori?dir?

Editörün Seçtiği

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yel Cevizi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yel Cevizi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ceviz Aşısı Nasıl Yapılır?

Ceviz Aşısı Nasıl Yapılır?

Ceviz Suyunun Faydaları Nelerdir?

Ceviz Suyunun Faydaları Nelerdir?

Ceviz İthalatı Nasıl Yapılır?

Ceviz İthalatı Nasıl Yapılır?

Salkım Ceviz Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Salkım Ceviz Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ceviz Bakımı Evreleri

Ceviz Bakımı Evreleri

Ceviz Bakımı, kasım, aralık, ocak aylarında ceviz fidanı dikilmesi ile başlar. Fidanın aşılı olmasına dikkat edilmelidir. Kış aylarında toprağı soğuktan korumak v[...]

Hindistan Cevizi Yağı Göz Çevresi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Hindistan Cevizi Yağı Göz Çevresi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Hindistan Cevizi Yağı Göz Çevresi, Hindistan cevizinden elde edilen doğal yağdır. Hindistan cevizi yağı uykusuzluk sıkıntısı çeken kişilerin kullanması sonucunda uy[...]

Alzheimer Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Alzheimer Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Alzheimer Hindistan Cevizi Yağı; Çağın hastalıklarından biri olan Alzheimer rahatsızlığı ciddi bir rahatsızlık problemidir. Alzheimer rahatsızlığı çeken kişilerd[...]

Tüplü Ceviz Fidanı Farkı

Tüplü Ceviz Fidanı Farkı

Tüplü Ceviz Fidanı, Tüplü ceviz fidanı veya diğer meyve fidanı, senenin 12 ayı boyunca ekilebilme ihtimali bulunan bir tür ekim biçimidir. Tüplü ceviz fidanının aç�[...]

Ceviz Soyma

Ceviz Soyma

Ceviz Soyma, Ceviz sağlık açısından oldukça önemli bir yere sahip olup birçok sektörde kullanılmaktadır. Ceviz ağacında yetişen ceviz meyvesi, yeşil ve yumuşak bir [...]

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6