Ceviz Kabuğunun Saça Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Ceviz Kabuğunun Saça Faydaları Nelerdir?

Ceviz kabuğunun saça faydaları; saymakla bitmez. Ceviz çok değerli bir bitkidir. Cevizin hem kendisi hem de kabuğu çok faydalıdır. Bu nedenle düzenli olarak ceviz tüketimi çok önemlidir. Cevizin kabuğundan hazırlanan karışımlarda saç sağlığı açısından çok yararlıdır. Saç hem kadın hem de erkekler için dış görünüş acısından çok önemlidir. Saç insan fizyolojisi içerisinde en çok değişim geçiren uzuvlardan bir tanesidir. Bazen beyazlar, dökülür ya da cansız bir hal alabilir. Bu sorunların üstesinden gelebilmek denenmedik şampuan bırakmayız. Oysaki doğal bazı uygulamalara sayesinde bu sorunlarla daha kolay mücadele edebiliriz. Böylece saçların doğal yapısı daha az zarar görmüş olur. Kadınların en büyük sorunu beyazlayan saçlardır. Erkekler ise beyaz saçı karizmanın bir parçası olarak görür. Onların da saçla ilgili en büyük problemi saçlarının hızla dökülmesidir. Böylece olduklarından daha büyük görünmekten korkan erkekler bunun için saç ektirmeye kadar değişik tedbirlere başvurmaya başlarlar. Hatta bunun için çok ciddi maliyetlere bile katlanmak zorunda kalabilirler.

Ceviz kabuğunun saça faydaları nelerdir?
 • Bazı bayanlar saçın doğasının kimyasal bileşenlerden oluşan saç boyaları yerine kınayla boyamayı tercih edebilirler. Kına daha çok yıllar öncesinde bazı sorunları bulunan saçlar için kullanılırken artık saç bakımının yanı sıra beyaz kapatmak için de tercih edilmeye başlanmıştır. Evde hazırlanan kına malzemesinin içine ceviz kabuğu suyu ve ceviz yaprağı suyu ilave edilmektedir.
 • Yine hem kadınlar hem de erkekler evde kendi saç boyalarını kendileri üretebilirler. Bunun için ceviz kabuğu gereklidir. Taze ceviz kabuğu kalıcı bir boya gibi cilde girer ve uzun süre çıkmaz. Bu nedenle ceviz kabuğuyla boya yapımında taze ceviz kabuğu kullanılır. Yaklaşık 10 adet taze ceviz kabuğunu havanda iyice ezin ve bir kenara alın. Aynı miktardaki ceviz yaprağını da ortalama 2 su bardağı suyla kaynatın. Üzerine daha önce dövülmüş ceviz kabuklarını ekleyip birkaç taşım kaynatın. Elde edilen karşımı soğutup süzün ve bir kavanoza koyun. Her gün düzenli olarak saçınıza sürün. Rengi saçınızı boyayacaktır. Derinize temas ettirmemeye çalışın.
 • Ceviz kabuğu kullanılarak hazırlanan karışım sadece beyaz saçları kapatmaz. Aynı zamanda saçların beyazlamasının da hızını azaltır.
 • Bazen boya, stres, vitamin eksikliği ya da çevre kirliliğine bağlı olarak saçlarınız eski doğallığını ve canlılığını kaybedebilir. Aslında bu dönem dönem yaşanabilecek bir sorundur. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için saçınızı ceviz kabuğuyla sürekli yıkayabilirsiniz. Bu uygulamayı yapmak için saçlarınızın kötü olmasını beklemeyin.
 • Ceviz kabuğunun saça faydalarından sonuncusu da kepeklere ilişkindir. Özellikle yağlı saçlarda görülen kepek sorunundan ceviz kabuğu sayesinde kurtulabilirsiniz.

Ceviz Kabuğunun Saça Faydaları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Ceviz Türleri ve Özellikleri

Ceviz Türleri ve Özellikleri

İlginizi Çekebilir

Ceviz Soyma

Ceviz Soyma

Haber Bülteni

Güncel

Hindistan Cevizi Sütü Faydaları Nelerdir?

Hindistan Cevizi Sütü Faydaları Nelerdir?

Güncel

Ceviz Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Ceviz Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Ceviz Yemek Ceviz Yemenin Faydaları Nelerdir?

Ceviz Yemek Ceviz Yemenin Faydaları Nelerdir?

Tüplü Ceviz Fidanı Farkı

Tüplü Ceviz Fidanı Farkı

Hint Cevizinin Faydaları Nelerdir?

Hint Cevizinin Faydaları Nelerdir?

Çetnır Ceviz Bakımı Nasıl Yapılır?

Çetnır Ceviz Bakımı Nasıl Yapılır?

Ceviz Fidanı Dikimi ve Bakımı

Ceviz Fidanı Dikimi ve Bakımı

İthal Ceviz Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İthal Ceviz Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6