Saça Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Saça Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Saça Hindistan cevizi yağı, saçınızda oluşan kepek ve kaşıntılı saç derinizden şikâyet edebilirsiniz. Bu şikâyetinizden kurtulmak için ise saçınıza Hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı ise saçınızın derisini çok yumuşatır ve besler. Hindistan cevizi yağı saç köklerinizi tamamen güçlendirebilir ve saç tellerinizi kalınlaştırmak güçlenmesine sebep olur. Hindistan cevizi yağı saçınıza bakım yaptığınızda doğal bir parlaklık oluştuğunu görebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı saç bakım ürünlerini içerisinde de kullanıldığı görülmüştür.

Hindistan cevizi yağıyla saç bakımı nasıl yapılır?

Öncelikle bu bakımı yapabilmek için saç derimizin sağlıklı ve temiz olması gerekir. Günlük hayatımızda kullandığımız saç kremi, jöle, saç serumu, sprey ve benzeri ürünler saçımıza uzun zaman uygulandığında saç derisinde ve diplerinde kalıntılara yol açmaktadır. Bu kalıntılar ise saç derinizin kaşınmasına sebep olur. Bu kalıntıları kısa zamanda temizlenmesi gerekir ve aksi takdirde temizlenmemesi sonucunda saçımızda kepek oluşabilir. Bu kepek sonucunda ise saç kökleri zayıflar ve saçımızda dökülmelere yol açar. Hindistan cevizi yağı ile saçlarınıza masaj yapabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı masaj yaptıktan sonra saç derisindeki kuruluğu almaktadır ve kaşıntıyı tamamen ortadan kaldırır. Hindistan cevizi yağının içerisinde olan yağ asitleri saç köklerini güçlendirir ve saç derisindeki yağ üretimini ise dengeler. Bu uygulamanın sonucunda ise saça doğal bir parlaklık verdiğini göreceksiniz. Ayrıca kırık oluşumunu azaldığını ve saçımıza daha kolay bir şekilde şekil verebileceğimizi görebilirsiniz.

Saça Hindistan cevizi yağı nasıl uygulayabiliriz?

İlk önce saçımızı ılık suyla şampuanlayıp durulamalıyız. Saçlarımızı hafif nemli bırakıp kalın geniş bir tarakla tarayalım. Avucunuzun içine 1 yemek kaşığı kadar Hindistan cevizi yağını alarak avucumuzda yayılmasını sağlayalım. Yağ miktarı saç uzunluğuna göre değişebilir. Öncelikle yağın saç diplerine yedirilmesi için parmaklarımızla masaj yaparak ovalım. Elimizdeki yağın saç derisinin her yerine eşit miktarda ulaşmasını sağlayalım. Masaj süresi 5-10 dakika sürebilir. Daha sonra saçlarımızı bir bone ile toplayalım ve üzerine streç film ile saralım. Bu şekilde bir saat kadar bekledikten sonra saçlarımızı ılık su ile şampuanla yıkayalım. Suyun sıcak olmamasına dikkat edelim. Bol suyla durulamalıyız. Bu uygulama yaklaşık olarak 3-4 hafta sonra etkilerini göstermeye başlar. Saçınızdaki değişikliklerin yani daha parlak, daha temiz, daha yumuşak ve sağlıklı olduğunu fark edeceksiniz. Saçlarınız güneşten, denizden, maşadan ve boyadan dolayı yıpranmışsa haftada 2 kez olmak üzere birkaç hafta Hindistan cevizi yağı ile bakım yapabilirsiniz.

Saça Hindistan Cevizi Yağı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Bodur Ceviz Yetiştiriciliği

Bodur Ceviz Yetiştiriciliği

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bodur Ceviz Ağacı ve Kriterler

Bodur Ceviz Ağacı ve Kriterler

Hindistan Cevizi Yağı Yüze Sürülürmü?

Hindistan Cevizi Yağı Yüze Sürülürmü?

Cevizin İç Perdesinin Faydaları Nelerdir?

Cevizin İç Perdesinin Faydaları Nelerdir?

Fernor Ceviz Budama Nasıl Yapılmalıdır?

Fernor Ceviz Budama Nasıl Yapılmalıdır?

Adilcevaz Cevizi Türleri ve Özellikleri

Adilcevaz Cevizi Türleri ve Özellikleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6